اجتماعی

۳۵ هزار جلد گذرنامه منقضی تمدید شد/ جزئیات صدور گذرنامه زیارتی

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه گفت: تا کنون بیش از ۳۵ هزار جلد گذرنامه تمدید شده است و این تمدید با چسباندن لیبل فقط برای ایام اربعین و سفر به کربلا طی امسال قابل استفاده است.

به گزارش خبرگزاری پیشران؛ سردار سرتیپ علی ذوالقدر، گفت: از ابتدای امسال نزدیک به ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار پیامک برای افرادی که گذرنامه آنها در تابستان امسال منقضی می‌شود ارسال شد تا نسبت به تعویض آن اقدام کنند که استقبال بسیار خوبی هم شد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار جلد گذرنامه بین‌المللی صادر شده که تا الان هم بیش از ۱۲۰ هزار جلد گذرنامه زیارتی صادر و به دست مردم رسیده است.

ذوالقدر گفت: تا امروز بسیاری از افراد با استفاده از گذرنامه زیارتی به کشور عراق سفر کرده‌اند و این نشان می‌دهد که هم در سیستم عراق و هم در سیستم ایران هیچ مشکلی برای این گذرنامه وجود ندارد.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه درباره اعتبار ۵ ساله گذرنامه زیارتی، افزود: گذرنامه زیارتی ۵ ساله صادر می‌شود و توافق اولیه این بود که فقط در ایام محرم و صفر استفاده شود ولی قرار است که بعد محرم صفر با کشور عراق مذاکره شود که در طول سال همه بتوان با گذرنامه زیارتی به کشور عراق سفر کرد.

ذوالقدر گفت: در صفحات دوم تا دهم گذرنامه تصاویری از عتبات سوریه و عراق و عربستان و مشهد را قرار داده‌ایم که گذرنامه کاملاً زیارتی باشد و در آینده اگر که بتوانیم که با کشور سوریه و عربستان هم مذاکره‌ای داشته باشیم تا سفر زیارتی به این کشورها با استفاده از این گذرنامه زیارتی انجام شود.

وی درباره تمدید گذرنامه‌هایی که در سال ۱۴۰۰ منقضی شده‌اند، افزود: تا کنون بیش از ۳۵ هزار جلد گذرنامه تمدید شده است و این تمدید گذرنامه با چسباندن لیبل فقط برای ایام اربعین و سفر به کربلا امسال قابل استفاده است که به صورت رایگان و در حضور فرد با مراجعه به ادارات گذرنامه در کمترین زمان ممکن انجام و تقدیم به زائر می‌شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در پایان گفت: در خواست گذرنامه محدودیت زمانی ندارد و افراد هر زمان که بخواهند می‌توانند به صورت حضوری با مراجعه به ادارات گذرنامه و یا در سامانه پلیس من نسبت به درخواست گذرنامه اقدام کنند؛ نزدیک به ۳۷۰ شهرستان در کشور داریم که شعبات اداره گذرنامه در آنها وجود دارد و ۵ مرکز هم در تهران وجود دارد.

نشانی ادارات پلیس گذرنامه تهران

۱- خیابان مطهری، خیابان کوه‌نور، اداره مرکزی پلیس مهاجرت و گذرنامه

۲- شرق تهران استان تهران، ورامین، بلوار امام رضا، بین سعادت و کوی دوستان

۳- غرب تهران استان تهران، ولیعصر، بین گل‌ها و گل بهار

۴- خیابان ستارخان، خیابان شهرآرا، اداره کل گذرنامه

۵- خیابان شهرری، بلوار بسیج، خیابان شهدا اداره کل گذرنامه
/مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا